Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4816
Назва: ІДІОПАТИЧНИЙ ЛЕГЕНЕВИЙ ФІБРОЗ І ПРОГРЕСУЮЧИЙ ЛЕГЕНЕВИЙ ФІБРОЗ У ДОРОСЛИХ: АДАПТОВАНА КЛІНІЧНА НАСТАНОВА, ЗАСНОВАНА НА ДОКАЗАХ (ПРОЕКТ)
Автори: Фещенко, Ю. І.
Гаврисюк, В. К.
Горовенко, Н. Г.
Дзюблик, О. Я.
Перцева, Т. О.
Островський, М. М.
Басанець, А. В.
Биченко, О. В.
Дзюблик, Я. О.
Конопкіна, Л. І.
Кирєєва, Т. В.
Ліскіна, І. В.
Меренкова, Є. О.
Рудницька, Н. Д.
Страфун, О. В.
Толох, О. С.
Ключові слова: ідіопатичний легеневий фіброз
прогресуючий легеневий фіброз
визначення
діагностика
лікування
антифібротична терапія
Дата публікації: 2023
Видавництво: Український пульмонологічний журнал
Бібліографічний опис: https://doi.org/10.31215/2306-4927-2023-31-1-5-33
Серія/номер: № 1.;С.5-33
Короткий огляд (реферат): У 2000 році Американське торакальне товариство (ATS) та Європейське респіраторне товариство (ERS) опублікували перше міжнародне положення з діагностики та лікування ІЛФ — American Thoracic Society, European Respiratory Society. Idiopathic pulmonary fibrosis: diagnosis and treatment. International consensus statement. у 2011 році була опублікована нова настанова з діагностики та ведення ІЛФ, що прийнята ATS, ERS, Японським респіраторним товариством (JRS) та Латиноамериканською торакальною асоціацією (ALAT) — An Official ATS/ERS/JRS/AL: Idiopathic Pulmonary Fibrosis: Evidence-based Guidelines for Diagnosis and Management, в 2015 році — розділ «Лікування», а у 2018 році — розділ «Діагностика» у новій редакції. Відомо, що у частини пацієнтів з такими інтерстиційними захворюваннями легень (ІЗЛ), як ідіопатична неспецифічна інтерстиційна пневмонія, системна склеродермія, пневмоконіози, хронічна форма гіперсенситивного пневмоніту, саркоїдоз, процес фіброзування може набувати прогресуючого неконтрольованого характеру з симптомокомплексом, позначеним як прогресуючий легеневий фіброз (ПЛФ). Крім того, в останні роки опубліковані результати успішного застосування антифібротичної терапії при деяких фіброзуючих ІЗЛ, відмінних від ІЛФ (дослідження INBUILD, SENSCIS), що спонукало до зміни парадигми в бік єдиного підходу до антифіброзної терапії. Все це дало підставу для розширення показань до застосування антифібротичної терапії з включенням до їх переліку інших ІЗЛ із симптомокомплексом ПЛФ. У зв'язку з цим експертами ATS, ERS, JRS та ALAT у травні 2022 року опублікована нова настанова An Official ATS/ERS/ JRS/ALAT Clinical Practice Guideline. Idiopathic Pulmonary Fibrosis (an Update) and Progressive Pulmonary Fibrosis in Adults, в якої, поряд з частковими змінами принципів діагностики та терапії ІЛФ, представлені визначення, критерії діагнозу та рекомендації щодо лікування ПЛФ при інших фіброзуючих ІЗЛ. Таким чином, за прототип Адаптованої клінічної настанови «Ідіопатичний легеневий фіброз і прогресуючий легеневий фіброз у дорослих» взято базовий консенсусний документ ATS, ERS, JRS і ALAT «An Official ATS/ERS/JRS/ALAT Statement: Idiopathic Pulmonary Fibrosis: Evidence-based Guidelines for Diagnosis and Management» (2011) та його оновлені розділи «An Official ATS/ERS/JRS /ALAT Clinical Practice Guideline: Treatment of Idiopathic Pulmonary Fibrosis. An Update of the 2011 Clinical Practice Guideline» (2015), “Diagnosis of Idiopathic Pulmonary Fibrosis: An Official ATS/ERS/JRS/ALAT Clinical Practice Guideline» (2018) та Idiopathic Pulmonary Fibrosis (an Update) and Progressive Pulmonary Fibrosis in Adults. An Official ATS/ERS/JRS/ALAT Clinical Practice Guideline (2022).
Опис: Відомо, що у частини пацієнтів з такими інтерстицій- ними захворюваннями легень (ІЗЛ), як ідіопатична неспецифічна інтерстиційна пневмонія, системна скле- родермія, пневмоконіози, хронічна форма гіперсенси- тивного пневмоніту, саркоїдоз, процес фіброзування може набувати прогресуючого неконтрольованого характеру з симптомокомплексом, позначеним як про- гресуючий легеневий фіброз (ПЛФ). Крім того, в останні роки опубліковані результати успішного застосування антифібротичної терапії при деяких фіброзуючих ІЗЛ, відмінних від ІЛФ (дослідження INBUILD, SENSCIS), що спонукало до зміни парадигми в бік єдиного підходу до антифіброзної терапії. Все це дало підставу для розширення показань до застосування антифібротичної терапії з включенням до їх переліку інших ІЗЛ із симптомокомплексом ПЛФ. У зв'язку з цим експертами ATS, ERS, JRS та ALAT у травні 2022 року опублікована нова настанова An Official ATS/ ERS/JRS/ALAT Clinical Practice Guideline. Idiopathic Pulmonary Fibrosis (an Update) and Progressive Pulmonary Fibrosis in Adults, в якої, поряд з частковими змінами принципів діагностики та терапії ІЛФ, представлені визначення, критерії діагнозу та рекомендації щодо лікування ПЛФ при інших фіброзуючих ІЗЛ. Таким чином, за прототип Адаптованої клінічної настанови «Ідіопатичний легеневий фіброз і прогресую- чий легеневий фіброз у дорослих» взято базовий кон- сенсусний документ ATS, ERS, JRS і ALAT «An Official ATS/ ERS/JRS/ALAT Statement: Idiopathic Pulmonary Fibrosis: Evidence-based Guidelines for Diagnosis and Management» (2011) [1] та його оновлені розділи «An Official ATS/ERS/ JRS /ALAT Clinical Practice Guideline: Treatment of Idiopathic Pulmonary Fibrosis. An Update of the 2011 Clinical Practice Guideline» (2015) [2], “Diagnosis of Idiopathic Pulmonary Fibrosis: An Official ATS/ERS/JRS/ ALAT Clinical Practice Guideline» (2018) [3] та Idiopathic Pulmonary Fibrosis (an Update) and Progressive Pulmonary Fibrosis in Adults. An Official ATS/ERS/JRS/ALAT Clinical Practice Guideline (2022)
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4816
ISSN: ISSN 2306-4927
Розташовується у зібраннях:Кафедра медичної та лабораторної генетики



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.