Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4777
Назва: Венерологічна допомога під час війни в Україні: Методичні рекомендації
Автори: Свистунов, Ігор Ваніфатійович
Літус, Олександр Іванович
Кузін, І. В.
Остапенко, С. П.
Боровиков, Вадим Михайлович
Ключові слова: трепонемні тести, полімеразна ланцюгова реакція, імуноферментний аналіз
Дата публікації: 2023
Видавництво: Методичні рекомендації (Затверджено на Вченій раді НУОЗ України імені П.Л.Шупика (протокол № 1175, від 15.03.2023 р.), 2023, Київ: НУОЗ України, 38 с.
Серія/номер: ;38 с.
Короткий огляд (реферат): Методичні рекомендації присвячені питанням венерологічної допомоги цивільному населенню та бійцям територіальної оборони України під час війни. В них приділено увагу найбільш важливим і поширеним інфекціям, що передаються переважно статевим шляхом: сифілісу, гонококковій інфекції, тріхомоніазу, хламідійній інфекції, бактеріальному вагінозу, а також негонококковим уретритам. Зокрема, розглядаються методи їх діагностики, лікування та індивідуальної профілактики, які варто використовувати у надзвичайних умовах. Варто зазначити, що надання венерологічної допомоги населенню під час війни надається по можливості у відповідності до стандартів медичної допомоги у мирний час. Її надання залежить від багатьох факторів. Зокрема, треба враховувати загальний стан хворого, супутні захворювання та їх ускладнення, також в якій місцевості (місто, село, польові умови) перебуває хвора людина, наскільки вона мобільна (своє помешкання, підвал, окоп, пересування пішки або транспортом). Безумовно, застосування тієї чи іншої схеми лікування в умовах війни залежить від доступності тих чи інших ліків у аптечній мережі або наявності у домашній аптечці. Також потрібно мінімізувати використання ін’єкційних форм лікарських препаратів. Стосовно схем лікування ЗПСШ, які пропонуються в методичних рекомендаціях, – це ті, що не потребують стаціонарного лікування і враховують схеми надані в Рекомендаціях CDC 2021 року з лікування ІПСШ. В першу чергу слід використовувати рекомендовані схеми, а альтернативні схеми можуть бути розглянуті у випадках значної лікарської алергії або інших протипоказань. Важливим компонентом лікування ІПСШ є лікування статевих партнерів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4777
Розташовується у зібраннях:Кафедра дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Методрекомендації Венерологічна допомога в умовах війни 230221.pdf1.35 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.