Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4771
Назва: Використання комбінованої лазерної терапії в лікуванні папіломатозу шкіри
Автори: Корольова, Жаннета Валентинівна
Васильчук, Є. О.
Ключові слова: Поширений папіломатоз, папіломатоз підгруддя, лазерна терапія, кріотерапія, ербієвий ER:YAG лазер, Nd:YAG лазер.
Дата публікації: 2023
Видавництво: Український журнал дерматології, венерології, косметології
Серія/номер: ;№ 2 (89), 2023, С. 14 - 17
Короткий огляд (реферат): Мета роботи — порівняти ефективність комбінованого аблятивного та неаблятивного методів лікування лазером і кріодеструкції у хворих з поширеним папіломатозом. Матеріали та методи. Для лікування застосовано: лазерну систему Fotona SP Spectro new, яка має дві маніпули — для аблятивного (довжина хвилі 2940 нм, ербієвий лазер) та неаблятивного (неодимовий Nd:YAG лазер, довжина хвилі 1064 нм) методів лікування, сканер Fotona S11 (неодимовий лазер, довжина хвилі 1064 нм) та кріоспрей Cry-ac. Під спостереженням перебували 45 пацієнток з поширеним рецидивним папіломатозом із підтвердженою папіломавірусною інфекцією (код за МКБ-10 D23,5; МКБ-11 XH17Q9). Зони ураження: передня поверхня грудної клітки під молочними залозами, площа ділянки для проведення лікування — 10 × 10 см. За критеріями включення та виключення із ретроспективного аналізу історій хвороб було сформовано 3 групи: 1-ша — лікування за прийнятим методом лазерної терапії ербієвим (ER:YAG) лазером, 2-га — проведення комбінованої аблятивної та неаблятивної лазерної терапії (із застосуванням ербієвого та неодимового лазера), 3-тя — кріодеструкція папілом. Результати та обговорення. Найкращого ефекту щодо швидкості отриманих позитивних результатів лікування та значно нижчої частоти появи нових елементів упродовж спостереження протягом року від початку терапії досягнуто у пацієнток 2-ї групи (комбінованої лазерної терапії). Визначено значні переваги лазерної терапії порівняно з кріодеструкцією як за результатами цього дослідження, так і за даними літератури. Висновки. Комбінований метод лазерної терапії, особливо механізми патогенезу досягнутого лікувального ефекту, потребує ретельного вивчення. Згідно з отриманими даними такий підхід є найбільш ефективним як за естетичними, так і терапевтичними (позитивна дія на патогенетичні ланки) результатами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4771
ISSN: 1727-5741
Розташовується у зібраннях:Кафедра дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Derma_2_2023_email.pdf4.56 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.