Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4228
Назва: Рекомендації всеукраїнської асоціації кардіологів україни з діагностики та лікування міокардиту
Автори: Коваленко, В.М.
Несукай, О.Г.
Чернюк, С.В.
Козлюк, А.С.
Кириченко, Р.М.
Ключові слова: міокардит
етіологія
патогенез
діагностика
лікування
Дата публікації: 2021
Видавництво: Український ревматологічний журнал 2021. № 3 (85) С.1-17 DOI:10.32471/rheumatology.2707-6970.85.16392
Короткий огляд (реферат): Рекомендації присвячені сучасним аспектам епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики, патогенетичного та симптоматичного ліку вання міокардиту. Детально описані різні патогенетичні механізми, які спричиняють розвиток та прогресування запальних захворювань серця та дилатацію і систолічну дисфункцію, призводять до серце вої недостатності та розвитку інших ускладнень міокардиту. Ці ре комендації представляють сучасну класифікацію міокардиту, за тверджену в Україні, та сучасні алгоритми діагностики та клінічного ведення пацієнтів, зокрема алгоритм, який виправдовує призна чення глюкокортикоїдів пацієнтам з міокардитом. Характеристи ки різних варіантів міокардиту також представлені з поясненнями щодо діагностики та лікування. Велика увага приділяється різним підходам до етіотропного та патогенетичного лікування міокарди ту та їх можливим перспективам. Очевидно, що для стандартизації підходів до діагностики та лікування гострого та хронічного міокар диту необхідно провести масштабні багатоцентрові дослідження та створити спеціальні реєстри. Крім того, в сучасних умовах панде мії COVID-19 патологічні наслідки SARS-CoV-2 як тригера міокарди ту потребують подальшого вивчення, зокрема з точки зору впливу на прогноз та підходи до патогенетичної терапії у таких пацієнтів. Уніфікація термінології та підходів до діагностики та клінічного мо ніторингу пацієнтів з міокардитом може покращити тактику веден ня та підвищити виживаність таких пацієнтів. Для виявлення паці єнтів з високим ризиком (з аритміями, високою ймовірністю реци диву або перетворення міокардиту в дилатаційну кардіоміопатію) та кандидатів на трансплантацію серця найбільш перспективним є створення спеціальних баз даних таких пацієнтів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/4228
ISSN: 1607-2669
Розташовується у зібраннях:Кафедра терапії та ревматологіїУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.