Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3478
Назва: Досвід міжвідомчої взаємодії при наданні хірургічної допомоги в умовах надзвичайної ситуації
Автори: Рощін, Г.Г.
Сусак, Я.М.
Сличко, І.Й.
Мазуренко, О.В.
Іскра, Н.І.
Кузьмін, В.Ю.
Ключові слова: екстрена хірургічна медична допомога; ранній госпітальний етап; антитерористична операція; цивіль- но–військова взаємодія; ефективність.
Дата публікації: 2020
Видавництво: Klinichna khirurhiia. 2020 March/April;87(3-4):65-68.
Короткий огляд (реферат): Мета. Дослідження міжвідомчої взаємодії при наданні хірургічної допомоги в умовах надзвичайної ситуації, потреби в певних видах хірургічних операцій, оцінка ефективності цивільно–військової взаємодії у секторі проведення антитерористичної операції. Матеріали і методи. Представлено результати хірургічного лікування 290 поранених та хворих у медичній роті Збройних Сил України, яка функціонувала в закладі охорони здоров’я на Луганському напрямі літом 2015 р. Оцінено ефективність цивільно–військової взаємодії. Застосовано методи системного аналізу, клінічний, медико–статистичний та економічний. Результати. Впровадження системи цивільно–військової взаємодії під час проведення антитерористичної операції дозволило своєчасно надати екстрену хірургічну допомогу всім пораненим та хворим, збільшити ресурсне забезпечення закладу охорони здоров’я на 39,7%. Висновки. Спільне використання наявних (цивільних та військових) ресурсів для надання медичної допомоги хворим та пораненим позитивно впливає на результати лікування.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3478
Розташовується у зібраннях:Кафедра медицини катастроф та військової медичної підготовкиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.