Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3280
Назва: РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ ТА СУЧАСНИЙ СТАН ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРОВІЗОРІВ ІЗ ПИТАНЬ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ У НМАПО ІМЕНІ П. Л. ШУПИКА.
Автори: Убогов, С.Г.
Пилипчук, Л.Б.
Тодорова, В.І.
Радченко, А.П.
Федорова, Л.О.
Буднікова, Т.М.
Квітницька, О.Ю.
Ключові слова: провізори;
післядипломна освіта;
лікарські засоби.
Дата публікації: 2018
Видавництво: Фармацевтичний журнал.
Серія/номер: № 5-6;С.24-36.
Короткий огляд (реферат): На сьогодні одним із передових навчально-наукових центрів Києва та України, в якому здійснюють підвищення кваліфікації провізорів із питань якості лікарських засобів (ЛЗ), є кафедра контролю якості і стандартизації лікарських засобів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (НМАПО). Метою роботи є аналіз історичних етапів становлення та розвитку кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів НМАПО імені П. Л. Шупика. Матеріалами дослідження є: архівна та поточна документація кафедри, наукові публікації, енциклопедично-довідкові матеріали. Дослідження проводили із використанням методів: контент-аналізу, історико-документального, узагальнення та систематизації історичних даних. В роботі проведено ретроспективний аналіз та розглянуто сучасний стан діяльності кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів НМАПО імені П. Л. Шупика. Визначено основні етапи становлення та історичного розвитку кафедри протягом 1938−2018 рр. Зазначено внесок у розвиток фармацевтичної освіти і науки науково-педагогічних працівників (професорів Я. А. Фіалкова, Н. П. Максютіної, О. М. Гриценко, Н. О. Ветютневої та ін.). Показано навчальні цикли, що викладають на кафедрі, а саме: цикли спеціалізації, стажування, передатестаційної підготовки за спеціальностями «Аналітично-контрольна фармація», «Загальна фармація»; цикли ТУ з актуальних питань фармації, забезпечення якості і запобігання фальсифікації ЛЗ, функціонування систем якості аптечних закладів (для провізорів); цикли удосконалення молодших спеціалістів (фармацевтів); цикли ТУ з наукових основ фітотерапії та застосування сучасних ЛЗ на основі активних інгредієнтів природного походження (для лікарів). Охарактеризовано основну навчально-методичну і наукову продукцію кафедри. Окреслено основні сфери наукової діяльності кафедри, що охоплюють такі напрями: розроблення методів дослідження комплексних синтетичних сполук, методів експрес-аналізу екстемпоральних багатокомпонентних ЛЗ, методів контролю якості фітотерапевтичних і гомеопатичних ЛЗ; вивчення складу та міжмолекулярної взаємодії БАС у рослинах і фітопрепаратах; синтез та створення нових ЛЗ і дієтичних добавок; дослідження властивостей краун-сполук; вивчення взаємодії допоміжних речовин з активними інгредієнтами; дослідження з підвищення розчинності важкорозчинних субстанцій; обґрунтування методологічних й організаційно-методичних засад забезпечення якості ЛЗ на етапах оптової, роздрібної реалізації і медичного застосування тощо. Аналіз діяльності кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів НМАПО імені П. Л. Шупика протягом 1938–2018 рр. свідчить про її вагомий внесок та великий потенціал щодо розвитку фармацевтичної науки і практики, зокрема у напрямі створення, стандартизації, забезпечення та контролю якості лікарських засобів і дієтичних добавок.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3280
Розташовується у зібраннях:Кафедра контролю якості і стандартизації лікарських засобів

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ретроспективний аналіз та сучасний стан підвищення.PDF540.59 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.