Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2568
Назва: Патогенез інтраорганних змін тонкої кишки при гострій непрохідності
Інші назви: Pathogenesis of intraorganic changes in the small intestine in acute obstruction
Автори: Мироненко, О.І.
Ключові слова: мікроциркуляторні зміни в кишковій стінці
термін ішемії
странгуляційний компонент
обтураційний компонент
редукція кровотоку
вазодилятація
некробіоз слизової оболонки
рання операція
декомпресія тонкої кишки
оцінка життєздатності кишки
усунення непрохідності
резекція кишки
Дата публікації: 2017
Видавництво: Клінічна хірургія
Бібліографічний опис: Загальною ключовою ланкою розвитку патогенетичних змін гострої непрохідності тонкої кишки, є мікроциркуляторні зміни в кишковій стінці, які носять однотиповий характер і залежать перед усім від терміну ішемії та ступеня стиснення кровоносних судин, визначаючою глибину і зворотність порушень, незалежно від переваги странгуляційного чи обтураційного компонента.
Серія/номер: 11;С.63-66
Короткий огляд (реферат): При всій різноманітності етіології гострої непрохідності тонкої кишки (ГНТК), незалежно від переваги странгуляційного чи обтураційного компонента, загальною ключовою ланкою, визначаючою глибину і зворотність порушеннь, є мікроциркуляторні зміни в кишковій стінці, які носять однотиповий характер і залежать перед усім від терміну ішемії та ступеня стиснення кровоносних судин. Відповідно терміну ішемії визначаються компенсаторні можливості мікроциркуляторного русла в зоні порушень регіонарної гемодинаміки кишкової стінки. Так, у разі короткої, нетривалої ішемії (1-1,5г.) спостерігається спазм інтрамуральних артерій та помірна екстравазація формових елементів крові, клінічно проявляється в помірному розширенні тонкої кишки з вмістом до 1л в привідному відділі. Якщо ішемія тонкої кишки тривала більш, ніж 2 годин, то, як правило, гемодинамічні характеристики інтрамурального кровотоку значно погіршуються: більш виражений спазм інтрамуральних артерій, парез вен, зниження максимального і мінімального артеріального тиску, значна екстравазація формових елементів крові. Характерні клінічні прояви в вигляді значно роздутих петель тонкої кишки з темними плямами від крововоливів під серозу та секвестрацією в привідному відділі до 2,5 л застійного вмісту. Декомпенсована ступінь порушень регіонарної гемодинаміки тонкої кишки проявляється вазодилятацією, відсутністю пульсуючого кровотоку, різкою екстравазацією формових елементів крові. Основи принципів хірургічної тактики гострої непрохідності тонкої кишки механічного генезу давно сформульовані: рання операція, усунення непрохідності кишківника з оцінкою життєздатності кишки в зоні перешкоди, декомпресія тонкої кишки, санація та дренування черевної порожнини при наявності перитоніту, що в суті залишилося незмінним до теперішнього часу.
Опис: Відповідно терміну ішемії визначаються компенсаторні можливості мікроциркуляторного русла в зоні порушень регіонарної гемодинаміки кишкової стінки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2568
ISBN: 0023
Розташовується у зібраннях:Кафедра загальної та невідкладної хірургії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Патогенез інтраорганниз змін тонкої кишки при непрохідності.docx26.65 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.