Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2362
Назва: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОГО ХІРУРГІЧНОГО ВТРУЧАННЯ ПРИ ЗАКРИТОКУТОВІЙ ГЛАУКОМІ
Автори: Новак, Л. П
Новак, Н.В.
Чеб, В.В.
Горак, О.Б
Сковрон, М.В
Дата публікації: 2020
Видавництво: Науково-практична конференція з міжнародною участю Рефракційний пленер`20, 15-17-жовтня 2020 р., Київ: матеріали. - Київ. - 2020.
Короткий огляд (реферат): Актуальність Проблема хірургічного лікування закритокутової глаукоми, незважаючи на досягнуті успіхи за останні роки, залишається актуальною. Патогенетично орієнтованим хірургічним втручанням при цьому захворюванні вважається поєднання антиглаукомної операціі з факоемульсифікацією катаракти (ФЕК). Поєднання потовщеного кришталика та короткої передньо-задньої вісі ока призводить до виникнення певних складнощів при виконанні ФЕК. Відсутність достатнього простору для проведення маніпуляцій в передній камері, виникнення блокади трабекули райдужкою внаслідок мідріазу, накопичення рідини позаду іридо-кришталикової діафрагми, негативний вплив ультразвуку та інших фізичних факторів - це основні чинники, що призводять до виникнення інтра- та післяопераційних ускладнень при виконанні таких оперативних втручань. Мета Підвищення ефективності комбінованої операціі (ГНСЕ в поєднанні з ФЕК) при лікуванні хворих на закритокутову глаукому, шляхом включення в передопераційну підготовку інгібіторів карбоангідрази. Матеріали і методи Під нашим спостереженням знаходилось 17 хворих (22очей) з закритокутовою глаукомою. Середній вік хворих складав 63.4 ± 7.9 років. Серед них було жінок - 11, чоловіків – 6. Внутрішньоочний тиск визначався від 28 до 36 мм.рт.ст., в середньому становив 30.2 ± 4,1 мм.рт.ст. Всім хворим було проведено оперативне лікування: поєднання глибокої непроникаючої склеректомії (ГНСЕ) та факоемульсифікації катаракти (ФЕК) з імплантацією ІОЛ. Перед хірургічним втручанням, крім їх базисної гіпотензивної терапії, пацієнти отримували інгібітори карбоангідрази (дорзоламіду гідрохлорид) в інстиляціях 2 рази в день протягом 5 днів. При наявності внутрішньоочного тиску вище 30 мм.рт.ст додатково призначався ацетазоламід (діакарб) per os. Результати Прооперовано 17 хворих (22 очей) з закритокутовою глаукомою 2-3 стадії за даною методикою. Інтраопераційних ускладнень не відмічено. Під час проведення факоемульсифікації катаракти визначалось поглиблення передньої камери на 1-1.5 мм завдяки зменшення об’єму скловидного тіла, внаслідок пригнічення секреції рідини, та зниження ВОТ лише в задньому відділі ока завдяки дії інгібіторів карбоангідрази. Це дало змогу провести ФЕК без особливостей за стандартною методикою. Також не відмічалось підвищення ВОТ після проведення медикаментозного мідріазу. В післяопераційному періоді був присутній незначний набряк рогівки на двох очах (9.0%) Висновок Таким чином, включення в схему передопераційної підготовки хворих на закритокутову глаукому інгібіторів карбоангідрази підвищує безпечність та ефективність проведення комбінованого оперативного втручання ГНСЕ в поєднанні з ФЕК.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2362
Розташовується у зібраннях:Кафедра офтальмології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ТЕЗИ_112020.docx192.43 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.