Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2033
Назва: Можливості ультразвукового дослідження в діагностиці гострої тонкокишкової непрохідності
Автори: Бабкіна, Тетяна Михайлівна
Новікова, Марія Миколаївна
Рудик, Діана Віталіївна
Ключові слова: гостра кишкова непрохідність
абдомінальна радіологія
Дата публікації: лют-2016
Серія/номер: 2016. - № 2. - С. 26-32.;
Короткий огляд (реферат): Необхідність ранньої діагностики гострої кишкової непрохідності (ГКН) залишається однією з актуальніших проблем сучасної хірургії, адже обрання правильного діагностично-лікувального алгоритму покращує прогноз та результати лікування. Тривалий час провідним методом діагностики цього захворювання залишався рентгенологічний метод, тоді як ультразвукове дослідження часто недооцінювалось у зв’язку з наявністю повітря в кишківнику, що унеможливлює його адекватну візуалізацію. Але останнім часом завдяки новітнім технологіям ехографія стала доступним методом дослідження для хворих із ГКН. Неінвазивність та інформативність методу дозволяє використовувати його необмежену кількість разів навіть у найважчої категорії пацієнтів та у більшості випадків відносно рано запідозрити, виявити ознаки ГКН та визначити рівень кишкової обструкції, а іноді встановити етіологію захворювання, що робить його одним із провідних методів дослідження ГКН із діагностичною точністю 95,7%.
Опис: Необхідність ранньої діагностики гострої кишкової непрохідності (ГКН) залишається однією з актуальніших проблем сучасної хірургії, адже обрання правильного діагностично-лікувального алгоритму покращує прогноз та результати лікування. Тривалий час провідним методом діагностики цього захворювання залишався рентгенологічний метод, тоді як ультразвукове дослідження часто недооцінювалось у зв’язку з наявністю повітря в кишківнику, що унеможливлює його адекватну візуалізацію. Але останнім часом завдяки новітнім технологіям ехографія стала доступним методом дослідження для хворих із ГКН. Неінвазивність та інформативність методу дозволяє використовувати його необмежену кількість разів навіть у найважчої категорії пацієнтів та у більшості випадків відносно рано запідозрити, виявити ознаки ГКН та визначити рівень кишкової обструкції, а іноді встановити етіологію захворювання, що робить його одним із провідних методів дослідження ГКН із діагностичною точністю 95,7%.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/2033
Розташовується у зібраннях:Кафедра радіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
60_Pdpt_2016_2_7.pdf485.19 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.