Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1689
Назва: Оцінка прогностичної значимості поліморфізмів гену KLK 4 на можливість виникненні ерозій зубів на тлі захворювань тканин пародонту в осіб молодого віку.
Автори: Турянська, Н. І.
Дата публікації: 2019
Короткий огляд (реферат): Актуальність: Особливістю стоматологічного статусу сучасної молоді є висока поширеність карієсу, ерозій зубів та захворювань тканин пародонта. Згідно даних літератури відома домінуюча роль генетичних чинників у формуванні фізико-хімічних і морфологічних властивостей емалі зуба, що дає можливість вважати роль спадковості в розвитку карієсу та ерозій зубів істотною (Горбунова И.Л. 2016). До числа інформативних генетичних маркерів віднесено ряд поліморфізмів у гені KLK 4, який представляє собою білок, який кодує ген та відіграє важливу роль в формуванні кристалічного матриксу емалі. Захворювання повязані з KLK 4 включають недосконалий амелогенез. Багато калікреїнів пов'язані з канцерогенезом. При патологічній активності KLK4 формуються кристали емалі меншої товщини та відбувається деградація білків емалі. Білок KLK4 був виявлений у широкому діапазоні низки тканин (наднирники, аорта, мозок, груди, шийка матки, серця, нирок, печінки, м'язів, підшлункової залози, гіпофізу, слинної залози, тонкої кишки, спинного мозку, селезінки, шкіри, щитовидної залози та матки) у високих концентраціях.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1689
Розташовується у зібраннях:Кафедра терапевтичної стоматології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Турянська тези АСУ.docx21.69 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.