Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1686
Назва: ОЦІНКА ПРОГНОСТИЧНОЇ ЗНАЧИМОСТІ ПОЛІМОРФІЗМІВ ГЕНА ММР 20 (МАТРИКСНА МЕТАЛОПРОТЕЇНАЗА) В ВИНИКНЕННІ ЕРОЗІЙ ЗУБІВ НА ТЛІ ЗАХВОРЮВАНЬ ТКАНИН ПАРОДОНТА В ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ.
Автори: Турянська, Н. І.
Ключові слова: пародонт
поліморфізм
ерозії,
пацієнт молодого віку (18-25 років
ММР-20
генотип
ген
Дата публікації: 2019
Короткий огляд (реферат): Резюме: Особливістю стоматологічного статусу сучасної молоді є висока поширеність ураження карієсом, ерозіями зубів і захворюваннями тканин пародонта. Частота ерозій зубів коливається в межах 6-14%. Згідно з даними літератури відома домінуюча роль генетичних факторів у формуванні фізико-хімічних і морфологічних властивостей емалі зуба, що дозволяє вважати роль спадковості в розвитку карієсу і ерозій зубів суттєвою. Перспективним по визначенню впливу на захворюваність ерозіями зубів серед молоді є MMP-20, який кодує утворення ферменту - кальцій-залежної протеїнази, впливає на утворення органічного матриксу емалі . В результаті стоматологічного обстеження 60 студентів у віці 17-20 років, розподілені на групи: I (n = 20) - карієс на тлі гінгівіту; II (n = 21) - ерозії на тлі гінгівіту; III (n = 19) - ерозії на тлі інтактного пародонта. Для проведення молекулярно-генетичного дослідження в усіх обстежених було взято буккальний епітелій з внутрішньої поверхні щоки з визначенням наявності гена MMP-20 [16]. Для молекулярно-генетичних досліджень гена MMP-20 використана алельспецифічна ПЛР. При проведенні стоматологічного обстеження були використані традиційні об'єктивні клінічні методи обстеження для оприділення наявності ерозій зубів і була проведена їх диференціація за класифікацією Ю.О. Федорова [15]. При проведенні порівняльного аналізу виявлено достовірні відмінності по гену MMP20. При порівнянні даних III і I груп показані певні відмінності, особливо за генотипом ТТ (χ2 = 3,12, р = 0,077, OR = 0,25 95CI%: 0,07-0,94). Наявність алеля С в гомозиготному стані призводить до підвищеного в 3 рази ризику розвитку ерозій на тлі інтактного пародонта (χ2 = 4,55, р = 0,033, OR = 3,43 95CI%: 1,21-9,69), тоді як аллель Т навпаки проявляє захисну дію (OR = 0,29 95CI%: 0,10-0,82) Наявність в буккальному епітелії генотипу АА гена ММР20 попереджає розвиток ерозій зубів, а наявність генотипу ТТ гена ММР20 вказує на можливість прогнозування виникнення ерозій зубів у осіб молодого віку і формування на цій основі групи ризику розвитку даної патології твердих тканин зуба.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1686
Розташовується у зібраннях:Кафедра терапевтичної стоматології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Стаття ММР 20 в Збірник НМАПО.docx58.23 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.