Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1627
Назва: Оклюзії судин сітківки після кардіохірургічних втручань: 6 місяців спостереження
Автори: Риков, С.О.
Венедіктова, О.А.
Ключові слова: оклюзії судин сітківки;
кардіохірургічні операції;
штучний кровообіг;
ускладнення
Дата публікації: 2018
Видавництво: Архив офтальмологии Украины
Серія/номер: ;Том 6, №3,
Короткий огляд (реферат): Резюме У групі ризику виникнення оклюзій судин сітківки є пацієнти з серцево-судинними захворюваннями та пацієнти після кардіохірургічних втручань. На сьогодні більшість кардіохірургічних втручань з приводу вроджених чи набутих вад серця, ішемічної хвороби серця потребують використання штучного кровообігу (ШК). Унаслідок тривалої гіпотермії, гемодилюції, пролонгованої гіпотензії, анемії під час операції із ШК можливий розвиток офтальмологічних ускладнень в ранній і пізній післяопераційний період. Нами було проведене офтальмологічне обстеження 190 пацієнтів через 3 місяці після кардіохірургічних втручань з використанням ШК та 182 пацієнтів через 6 місяців з метою дослідження характеру, частоти, особливостей розвитку та клінічного перебігу оклюзій судин сітківки. В результаті сумарний відсоток оклюзій судин сітківки на 3-й місяць спостережень у пацієнтів після кардіохірургічних операцій з ШК становив 10,1 % (37 очей), на 6-й місяць — 1,4 % (5 очей). Макулярний набряк визначався у 73,4 % пацієнтів на 3-й місяць і у 60 % — на 6-й місяць спостережень з виявленими оклюзіями судин сітківки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/1627
Розташовується у зібраннях:Кафедра офтальмологіїУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.