Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3267
Назва: РЕНТГЕНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МУКОПЕРІОСТУ АЛЬВЕОЛЯРНОЇ БУХТИ ВЕРХНЬОЩЕЛЕПНОГО СИНУСУ, ЯК ФАКТОР РИЗИКУ РОЗВИТКУ ІНТРАОПЕРАЦІЙНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ СУБАНТРАЛЬНІЙ АУГМЕНТАЦІЇ КІСТКИ.
Автори: Шкорботун, Я.В.
Ключові слова: верхньощелепний синус;
субантральна аугментація кістки;
гіперплазія мукоперіосту.
Дата публікації: 2017
Видавництво: Український журнал медицини, біології та спорту.
Серія/номер: Том 3, № 1 (10);С.199-205
Короткий огляд (реферат): Патологія навколоносових синусів – один із можливих факторів ризику розвитку ускладнень при дентальній імплантації. Частота розривів мукоперіосту, одного із найбільш частих ускладнень субантральної аугментації кістки сягає 35%. Мета роботи полягала у вивченні взаємозв’язків між станом мукоперіосту верхньощелепного синусу та ризиком інтраопераційних ускладнень після синусліфтингу. Обстежено 119 пацієнтів, яким було виконано субантральну аугментацію кістки та 40 практично здорових осіб. Вивчено частоту виявлення рентгенологічних ознак змін мукоперіосту (потовщення слизової оболонки та наявності кіст верхньощелепного синуса) у осіб, яким синусліфтинг виконувався із застосуванням ущільнюючої мембрани та без неї, а також у практично здорових осіб. В результаті проведених досліджень встановлено, що у випадках, коли під час синусліфтингу виникла необхідність застосування періостукріплюючих технологій, зміни мукоперіосту (потовщення його або кісти) альвеолярної бухти верхньощелепного синуса в ділянці адентії виявлялись достовірно частіше (у 93,1%). Гіперпластичні зміни мукоперіосту та кісти верхньощелепного синуса, збільшують ризик розривів мембрани Шнайдера при синусліфтингу. При плануванні хірургічних утручань на верхньощелепному синусі, кожного пацієнта слід розцінювати, як потенційного кандидата для виконання дентальної імплантації і уникати зайвого травмування мукоперіосту в ділянці альвеолярної бухти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://lib.inmeds.com.ua:8080/jspui/handle/lib/3267
Розташовується у зібраннях:Кафедра оториноларингології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2017 рентгенологічні особливості.pdf301.54 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.